Bear Creek Nightstand
A rustic, farmhouse-inspired bedroom, Bear Creek features a white-smoke finish that contrasts beautifully with honey-smoke stained tops and cap rails. The chevron patterned headboard and footboard is offered in King and Queen sizes and the bedroom collection offers a variety of storage items with ultra-deep drawers supported by side drawer glides for easy operation.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Nightstand, Dresser and Chest feature deep, double-stacked drawers for functional storage of clothing or other bulky items. | Yes |
|---|---|
| White-smoke finish with honey-smoke accent tops and cap rails | Yes |
| Product Size | 28 x 28 x 17 in |
| Dimensions | 28 × 28 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Bear Creek |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bear Creek Queen Bed, Brown
| Brand | Steve Silver |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bear Creek |
| Features | Storage |
Bear Creek Chest, Brown
| Dimensions | 19 × 42 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Bear Creek |
| Features | Storage |
Bear Creek Brown Bedroom
| Brand | Steve Silver |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bear Creek |
| Features | Storage |
Bear Creek Dresser And Mirror, Brown
| Brand | Steve Silver |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Rustic (Farmhouse) |
| Collection | Bear Creek |
| Features | Storage |
Foundations Nightstand
Slade One Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Warner Three Drawer Nightstand
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Arlyn Nightstand
Linea Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Crosby One Drawer Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.