Durango B5133-01 Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 30″W x 18″D x 29.75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 76.2cm W x 45.72cm D x 75.56cm H |
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | USB charger and type C |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Additional information
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 29.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Brass, Clear Glass, Hickory PU, Willadeene Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Durango B5133 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5133-01
Category: Nightstands
Tags: Brown, Magnussen Home, Nightstands, Willadeene Brown, Antique Brass, Clear Glass, Hickory PU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Durango B5133-45 Shaped Mirror
Durango Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Durango Wood King Sleigh Bed Storage Footboard SU
Durango B5133-62 Complete King Upholstered Sleigh Bed
Durango Wood Queen Sleigh Bed Upholstered Headboard SU
Durango B5133-74 Complete Cal.King Panel Bed
Durango B5133-72 Complete Cal.King Upholstered Sleigh Bed
Durango Wood Queen/King Sleigh Bed Rails SU
Durango Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Durango B5133-52A Complete Queen Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
| Dimensions | 100.13 × 68.75 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Brass, Clear Glass, Hickory PU, Willadeene Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Durango B5133 |
| Features | Storage |
Durango B5133-72A Complete Cal.King Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
| Dimensions | 104.13 × 84.75 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Brass, Clear Glass, Hickory PU, Willadeene Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Durango B5133 |
| Features | Storage |
Durango Wood Queen Sleigh Bed Upholstered Footboard SU
Menton Nightstand
Crosby One Drawer Nightstand
Modern Wilshire Nightstand
Menton Nightstand
Michael Alan Showroom
Foundations Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Cameron Three Drawer Nightstand
Antique 2 Drawer Nightstand
Natural Stone Deep Brown/Sand Drift Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.