Plum B5768-05 Open Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 36″W x 20″D x 29.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 91.44cm W x 50.8cm D x 74.93cm H |
| Construction & Features | marble top |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers at front feet |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
Additional information
| Weight | 99.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 36 × 29.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5768-05
Category: Nightstands
Tags: Brown, Magnussen Home, Nightstands, Sierra Brown, Elite Dove Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum B5768-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Plum B5768-64A Complete King Panel Storage Bed
| Dimensions | 88 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Plum B5768-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Plum B5768-01 Drawer Nightstand
Plum B5768-20 Drawer Dresser
Plum B5768-75 Complete Cal.King Upholstered Panel Bed
Plum B5768-54 Complete Queen Panel Bed
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Plum B5768-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 92 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Footboard SU
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Warner Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Michael Alan Showroom
Dorsey Two Drawer Usb-charging Nightstand In Granola
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Linea Nightstand
Menton Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.