Modern Smoked Bronze Bar Cart
The Smoked Bronze Bar Cart brings a touch of industrial chic to your entertaining space. Its sleek, metal frame and smoked bronze finish create a sophisticated and mobile serving station, perfect for hosting gatherings or adding a touch of vintage flair to your décor.
Product Details
| Smoked Bronze metal finish | Yes |
|---|---|
| Casters | Yes |
| Dark Gray Travertine Marble Inlay | Yes |
| Dimensions | 20 × 42 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Smoked Bronze |
| Style | Industrial |
| Collection | Modern |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Desert Dining Table
Modern Desert Utility Cabinet
| Dimensions | 20 × 42 × 84 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Desert |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Sable and Stone Cocktail Table
Modern Sable Nine Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Media Credenza
Modern Lumi Cocktail Table
Modern Lorna Martini Table
Modern Nomad Dining Table
Modern Slate Pedestal Medium
Modern Dexter Accent Chair
| Dimensions | 27 × 25 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90247
Perrine Wood Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 41 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Marquez Bar
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90246
| Dimensions | 36 × 36 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Petal Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Petal |
| Features | Storage |
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90242
| Dimensions | 42 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Peninsula Ridge Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 46 × 35 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Compass |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.