Madison County Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Introduce relaxed sophistication to your dining area with our Madison County Dining Collection. Crafted with expert care using reclaimed pine and featuring gliding barn door accents, this collection adds rustic charm to your space. The impeccable construction and beautiful design make a statement that is both unique and stylish, creating a warm and inviting atmosphere for family meals or entertaining guests. With the Madison County Dining Collection, you can enjoy a beautiful and functional addition to your home that exudes casual elegance.
| Weight | 18.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 42 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Vintage Black |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Madison County |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Madison County 32″ Accent Cabinet
Madison County Harris Console Table
Madison County Harris Power Chairside Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
Madison County Harris Lift Lid Coffee Table
Madison County Bench
Madison County Bench
Madison County End Table
Madison County Media Wall
Madison County Power Desk
| Weight | 46.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 50 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Vintage White |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
Madison County Ladderback Chair (2/ctn)
Madison County High-low Dining Table
Madison County Server And Hutch
Bliss Barstool
| Dimensions | 22 × 18.5 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Elite Modern |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Metal |
| Style | Modern |
Oslo Woven Stool
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 20.38 × 42 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Maddox III Counter Stool
| Dimensions | 24.25 × 19.5 × 40.75 in |
|---|---|
| Brand | Hekman |
| Color | Brown, Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Uplholstered, Wood |
| Style | Traditional |
Stone 30″ Stool in Two Tone
| Dimensions | 18.25 × 18.25 × 34.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Brock STOOLS 41435-26/24BP
| Dimensions | 20.625 × 17.25 × 37.375 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | BP Pixel |
| Style | Modern |
| Collection | Brock |
| Features | Swivel |
Darlene STOOLS 40573-30/25DB
Mayer Leather Bar Stool – Jet Black
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.