Carriage House Ladderback Chair Wood Seat – 1432EC
Description
Description
Product Details
| Weight | 23 Lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20”x23”x40” (W x D x H) |
Additional information
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 40 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Collection | Carriage House |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Carriage House Desk – 2844EC-D
Carriage House Bench – 1642EC
Carriage House Eastern King Bed – 2321EC-EK
Carriage House Console Bar Table – 2048EC-CT
Carriage House Credenza – 2844EC-C
Carriage House Queen Bed – 2321EC-Q
Carriage House Ent. Wall – 3599EC
Carriage House Breakfast Nook Set – 0113MB
Carriage House Eastern King Bed – 2321EC-QS
Carriage House Swivel Stool Cushion Seat – 2048EC-S
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 17 × 24 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | White |
| Style | Rustic |
| Collection | Carriage House |
| Features | Swivel |
Loft Brown Wooden bench for bedroom
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 15.75 × 19 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Aruba Chair
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.25 × 21.25 × 46.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Aruba |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Modern Bench
| Dimensions | 18 × 56 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brass, Cream, Tan |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Modern |
Marquez 24″ Wooden Bench
Cole Dining Chair
MichaelAlan
Marquez Chair
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 25 × 45.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Marquez |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Circa Dining Chair
| Dimensions | 21 × 22.5 × 29.75 in |
|---|---|
| Brand | Elite Modern |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.