Harper D5321-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | upholstered seat and back. |
|---|---|
| Construction & Features | wood stretchers from front to back. |
| Construction & Features | floor protectors. |
| Construction & Features | weight capacity: 300 lbs. |
Additional information
Additional information
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 39 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Forged Iron, Natural Fabric, Silo White, Textured Glass |
| Style | Transitional |
| Collection | Harper Springs D5321 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5321-63
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Magnussen Home, Silo White, Forged Iron, Textured Glass, Natural Fabric, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Harper D5321-22 48″ Round Dining Table
Harper D5321-21 Trestle Dining Table
Harper D5321-64 Dining Side Chair w/Uph.Seat&Wood WindsorBack(2/ctn)
Harper D5321-18 Wood Hutch SU
| Weight | 103.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 54 × 48.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Silo White and Forged Iron and Textured Glass and Natural Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Harper Springs D5321 |
| Features | Storage |
Harper D5321-15 Wood Server SU
Harper D5321-62 Dining Side Chair with Upholstered Seat (2/ctn)
Harper D5321-15H Server with Hutch
Harper D5321-14 Buffet
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 36 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Forged Iron, Natural Fabric, Silo White, Textured Glass |
| Style | Industrial |
| Collection | Harper Springs D5321 |
| Features | Storage |
Cole Dining Chair
Dovetail Dining Upholstered Side Chair Oatmeal Fabric – 755-030B
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 18.5 × 37 in |
| Brand | Artisan & Post |
| Color | White |
| Detail Color | Bleached White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dovetail Dining |
| Features | Fabric |
MichaelAlan
Marquez Chair
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 25 × 45.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Marquez |
| Features | Fabric |
Natural Parota Wooden Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 20 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Natural Parota |
| Features | Fabric |
Tribeca Dining Chair
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Marquez 24″ Wooden Bench
Dovetail Dining Horizontal Slat Side Chair
| Dimensions | 18.5 × 22 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Aruba Wooden Chair
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 24.5 × 36 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Rustic Chic |
| Collection | Aruba |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.