Dining Room
Description
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Upholstery 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: W | Yes |
| Seat Height: 19.25″ | – |
| Dimensions | 20.50″W X 25.25″D X 40.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 38.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.25 × 20.5 × 40 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Lydia |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
27159
Category: Chairs & Benches
Tags: Black, Chairs & Benches, Dark Cabernet, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Round Dining Table Base
Lydia Queen Upholstered Storage Bed
| Dimensions | 88 × 63.5 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Lydia |
| Features | Storage |
Lydia Rectangular Dining Table
5/0 Uph Storage Footboard
Lydia Accent Mirror
Bedroom
Lydia Mirror
5/0 Uph Headboard
Lydia 5 Drawer Chest
5/0-6/6 Uph Siderails
6/0-6/6 Uph Footboard
Round Dining Table Top
Michael Alan Showroom
Parota Wooden Chair
MichaelAlan
Marquez Chair
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 25 × 45.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Marquez |
| Features | Fabric |
Dovetail Dining Horizontal Slat Side Chair
| Dimensions | 18.5 × 22 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Chair 5177
| Dimensions | 26.5 × 25 × 37.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Black, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Duarte Solid Wood Bench
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Cole Dining Chair
Loft Brown Wooden bench for bedroom
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 15.75 × 19 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Marquez 24″ Wooden Bench
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.