Dining Room
Description
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer with metal framework | Yes |
|---|---|
| Left hand door conceals an adjustable shelf | Yes |
| Two right hand doors conceal two adjustable shelves | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 66.75″W X 19.00″D X 37.75″H |
| Weight | 205.03 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 205 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 66.75 × 37.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Sophie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sophie Trestle Dining Table
Sophie Writing Desk
Sophie 76-In Counter Ht Table
Sophie Round Cocktail Table
Sophie Accent Nightstand
Occasional Tables
78-in Trestle Table-base
78-in Trestle Table-top
Albion Sideboard
Oslo Pantry Cabinet
Finnley Four-Door Sideboard
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Foundations Buffet
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Horizons Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Perrine Brown Oak Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.