Halbrooke Server
Description
Description
Product Details
| Constructed of Oak solids and Random Matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Two pairs of wood framed glass doors each enclose two adjustable wood framed glass shelves | Yes |
| Interior LED lighting | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 18.00″D X 36.00″H |
| Weight | 167.55 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 167.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dining Room
| Weight | 41.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
Queen Panel Footboard
King Uph Headboard
King Panel Footboard
Halbrooke Rectangle Dining Table
Halbrooke King Upholstered Bed
| Dimensions | 86.75 × 82 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
Queen Uph Headboard
Halbrooke Dresser Mirror
Halbrooke Five Drawer Chest
Halbrooke Queen Upholstered Bed
| Dimensions | 86.75 × 65.75 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
5/0-6/6 Siderails
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Kali Iron Four Door Cabinet
Townsend Sideboard
Caspar Iron Four Door Cabinet
Adrienne Four Door Cabinet
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Foundations Buffet
Walsh Four Door Cabinet
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.