Halbrooke Rectangle Dining Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of Oak solids and Random Matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| 66 x 36 1/4″ top extends to 84 x 36 1/4″ with one 18″ leaf inserted | Yes |
| Comfortably seats 6 people without leaf and 8 people with leaf in use | Yes |
| Dimensions | 84.00″W X 36.00″D X 30.00″H |
| Weight | 132.28 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 132.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 84 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Halbrooke Queen Upholstered Bed
| Dimensions | 86.75 × 65.75 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
Halbrooke Uph Back Arm Chair 2in
| Weight | 57.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 23 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
Queen Panel Footboard
5/0-6/6 Siderails
Queen Uph Headboard
Halbrooke Uph Back Side Chair 2in
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 20.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
King Uph Headboard
King Panel Footboard
Halbrooke Dresser Mirror
Halbrooke Server
Halbrooke Five Drawer Chest
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
MichaelAlan
Marquez Rectangular Counter Height Table
Gavin Dining Table
Natural Parota Round Table top
Michael Alan Showroom
Rhett 96″ Dining Table
MichaelAlan
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Draper Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.