Tristan D5878-12 Sideboard
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 70″W x 18″D x 34″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 177.8cm W x 45.72cm D x 86.36cm H |
| Construction & Features | 2 pieces of 6mm clear tempered glass w/1″ bevel insert on wood top |
| Construction & Features | 4 wood doors ; 1 adj.wood shelf behind each 2 doors |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | metal caps on feet |
| Construction & Features | levelers at front feet |
| Construction & Features | weight capacity: 170 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 34 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Swiss Coffee |
| Style | Transitional |
| Collection | Tristan – LT. Brown D5878 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Tristan D5878-01 Dining Cabinet
Tristan D5878-64 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Tristan D5878-23 60″ Round Dining Table
Tristan D5878-68A Backless Bench w/Upholstered Seat & U-Shaped Legs
Tristan D5878-73 Dining Arm Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Tristan D5878-21 Trestle Dining Table
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Toronto 4 Door Sideboard
Albion Sideboard
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Kali Iron Four Door Cabinet
Horizons Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Keir Four Door Cabinet
Payson Buffet
| Dimensions | 19 × 64 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Transitional |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.