Altamonte High-low Square Dining Table
The Altamonte Collection flawlessly incorporates dining features into a pristine, contemporary design constructed from acacia wood and veneer. Adorned with striking silver hardware and a variety of finishes, this collection introduces a whole new level of sophistication to your dining area.
| Weight | 183.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 60 × 60 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Altamonte High-low Rectangle Dining Table
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Electric Fireplace Media Console
| Weight | 156.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Glass Dining Table
Altamonte Glass Dining Table
Altamonte 22″ Pier
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte High-low Square Dining Table
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Taos Dining Table
8681 Natural Parota Dining Table
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 78.75 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Rustic |
Natural Parota Round Table base
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Rhett 96″ Dining Table
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Natural Parota Round Table top
Draper Dining Table
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.