Telluride Trestle Extension Counter Table
The Telluride Dining Collection is a bold and beautiful example of rustic style. Constructed from solid pine, it showcases the natural distressing of the wood, giving it an authentic and unique charm. Its spacious design is perfect for hosting meals and gatherings, providing ample room for family and friends to come together. Its durability and timeless design make it a practical and stylish choice for any home. The Telluride Dining Collection adds character and warmth to your dining room, creating a welcoming atmosphere for all occasions.
| Weight | 185.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 127 × 42 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Telluride |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Telluride Power Chairside Table
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Industrial |
| Collection | Telluride |
| Features | Power |
Telluride 32″ Fireplace
| Weight | 64.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Telluride |
| Features | Customizable |
Telluride Media Console
Telluride Trestle Extension Dining Table
Telluride Trestle Extension Counter Table
Telluride Dining Chair (2/ctn)
Telluride Electric Fireplace Media Console
| Weight | 163.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Telluride |
| Features | Storage |
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Telluride End Table
Marquez Rectangular Counter Height Table
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Marquez Dining Table
Horizons Dining Table
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.