Telluride Electric Fireplace Media Console
Designed to work seamlessly with our occasional collections, our electric fireplaces are a beautiful blend of form and function. Echoing the same details featured in their coordinating occasional tables, each piece offers plenty of storage and media space. At the same time, dynamic, glowing embers create a cozy ambiance – no chimney required.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 163.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Telluride |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Telluride Counter Bench
Telluride Media Console
Telluride Counter Bench
Telluride Media Console
Telluride Console Table
Telluride Server
Telluride Dining Chair (2/ctn)
Telluride Power Chairside Table
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Industrial |
| Collection | Telluride |
| Features | Power |
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Telluride Dining Chair (2/ctn)
Telluride Bench
Urban Icon Electric Fireplace Media Console
| Weight | 160.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | UI Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Electric Fireplace Media Console
| Weight | 160.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Madison County Collection 32″ Fireplace
| Weight | 69.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Vintage Black |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Customizable |
Cannon Valley Electric Fireplace Media Console
| Weight | 150.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Cannon |
| Features | Storage |
Painted Canyon Electric Fireplace Media Console
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 34 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Painted |
| Features | Storage |
Urban Icon Collection 32″ Fireplace
| Weight | 71.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Urban |
| Features | Customizable |
Bakersfield 32″ Fireplace
| Weight | 73.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Bakersfield |
| Features | Customizable |
Fairview Oak 32″ Fireplace
| Weight | 75.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Fairview |
| Features | Customizable |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.