Telluride Coffee Table
The Telluride Collection exudes rugged elegance through its mixed media construction, featuring natural pine with subtle distressing. Whether used as a statement piece or an accent, these occasional tables add a touch of boldness to any interior.
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Industrial |
| Collection | Telluride |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Telluride Trestle Extension Counter Table
Telluride Dining Chair (2/ctn)
Telluride Counter Bench
Telluride End Table
Telluride Media Console
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Telluride Console Table
Telluride Power Chairside Table
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Industrial |
| Collection | Telluride |
| Features | Power |
Telluride End Table
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Mercer Cocktail Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Brooklyn Cocktail Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Carson Coffee Table
Amner Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Dakota Round Coffee Table
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.