Telluride Server
The Telluride Dining Collection is a bold and beautiful example of rustic style. Constructed from solid pine, it showcases the natural distressing of the wood, giving it an authentic and unique charm. Its spacious design is perfect for hosting meals and gatherings, providing ample room for family and friends to come together. Its durability and timeless design make it a practical and stylish choice for any home. The Telluride Dining Collection adds character and warmth to your dining room, creating a welcoming atmosphere for all occasions.
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 70 × 34 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gold |
| Detail Color | Telluride Gold |
| Style | Rustic |
| Collection | Telluride |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Telluride Electric Fireplace Media Console
| Weight | 163.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Telluride |
| Features | Storage |
Telluride 32″ Fireplace
| Weight | 64.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Telluride |
| Features | Customizable |
Telluride Dining Chair (2/ctn)
Telluride Double X-back Counter Stool (2/ctn)
Telluride Trestle Extension Counter Table
Telluride Media Console
Telluride Server And Hutch
Telluride Console Table
Telluride Server
Telluride Coffee Table
Telluride End Table
Keir Four Door Cabinet
Lennox Four-Door Sideboard
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Mirabelle Buffet
Oslo Pantry Cabinet
Kali Iron Four Door Cabinet
Finnley Four-Door Sideboard
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.