Bridgely Etagere
Description
Description
Plantation-grown mango wood makes up the solid, carved and dovetail construction with deep-grained mindi veneer in an aged white finish with antique brass drawer pulls.
Additional information
Additional information
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 33 × 73 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Bridgely |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Menton Entertainment Credenza
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Cornelia Entertainment Credenza
Monolith Entertainment Credenza
Prado Entertainment Credenza
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Linea Entertainment Credenza
Sereno Entertainment Credenza
Alvarez Entertainment Credenza
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.