Madaket Media Console
Enhance your entertainment space with Jofran’s coastal Madaket Media Console. The posh white finish over reclaimed pine gives it a touch of elegance, while the beefy silhouettes and solid construction offer a robust look. The rustic finish adds warmth and charm to your media room, creating a cozy and inviting atmosphere. Whether you’re binge-watching your favorite TV shows or hosting movie nights with friends, the Madaket Media Console is a beautiful addition to your space that combines style and functionality.
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 66 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Madaket |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Madaket Counter Table
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 30 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Style | Coastal Farmhouse |
| Collection | Madaket |
| Features | Storage |
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Barcelona Entertainment Credenza
| Dimensions | 18.75 × 72 × 33.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Foundations Entertainment Credenza
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Arcadia Entertainment Credenza
4 Drawer TV Stand IFD9921STN
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.