Archdale Gothic Arch 2 Door Accent Cabinet
Bring architectural detail into your space and design from the inside out with our Archdale Collection. Glass doors with arched framing offer the opportunity to display your treasures while the warm, contrasting wood interior offers a surprising detail. Available in multiple finishes and sizes.
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 34 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Archdale Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Archdale Goth Arch |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Archdale Gothic Arch 4 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 2 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 6 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 4 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 4 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 2 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 6 Door Accent Cabinet
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Nidra Accent Table
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Silhouette Etagere
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Laguna Accent Table
Lanita Accent Table
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Oxford Two Door Cabinet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.