Archdale Gothic Arch 6 Door Accent Cabinet
Bring architectural detail into your space and design from the inside out with our Archdale Collection. Glass doors with arched framing offer the opportunity to display your treasures while the warm, contrasting wood interior offers a surprising detail. Available in multiple finishes and sizes.
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 96 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Archdale Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Archdale Goth Arch |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Archdale Gothic Arch 4 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 2 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 2 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 6 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 4 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 4 Door Accent Cabinet
Archdale Gothic Arch 2 Door Accent Cabinet
Silhouette Etagere
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Nidra Accent Table
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Dayle Accent Table
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Lanita Accent Table
Zina Accent Table
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.