Commerce & Market Vector Round Side Table
Exotic, eclectic and earthy, the Vector Side Table is crafted of Mango Solids and Iron with Bone Inlay on the top two sections. Featuring a round shape and stepped design, it has a natural dark wood finish with black and white bone inlay on the top two sections with a black top.
Product Details
| Carton Height | 27.00 |
|---|---|
| Carton Length | 19.00 |
| Carton Weight | 54.00 |
| Carton Width | 19.00 |
| Depth | 16.00 |
| Distressing | No |
| Height | 24.00 |
| Material Description | Mango Solids, Bone and Iron |
| Style | Casual |
| Table Shape | Round |
| Width | 16.00 |
| Weight | 50 |
| Image Role Data | {“7228_85082_02_50692_02_50700_89_room”:[“Room Image 1″],”7228_50700_89_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_50700_89_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Console Table
Commerce and Market Helena Spot Table
Commerce & Market Skyline Side Table
Commerce & Market Carved Stump Side Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Kiara Rectangle Sofa Console
Commerce and Market Groove Three-Drawer Chest
Commerce & Market Seaside Chair ch
Commerce and Market Amelia Round End Table
Commerce and Market Valor Accent Table
Commerce & Market Jack O’bein Cocktail Table
Commerce & Market Octagonal Cocktail Table
Commerce and Market Izabela Upholstered Arm Chair
Jackson Pedestals
Nidra Accent Table
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Sundance Bed Bench
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Arlyn Etagere
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.