Coventry Curio Cabinet
Get a feel for light and bright rustic decor with this Crestview Collection Coventry White Oak 2-door Curio, with a softly distressed white finish. Two wide drawers below with stylish round pulls store essentials, and the three shelves behind glass-window
Product Details
| Collection | Coventry |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Glass & Mdf & Metal |
| Primary Finish | Painted |
| Style | Coastal & Traditional |
| Upc Number | 883581093124 |
| Weight | 143.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 17 × 79.25 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | White |
| Style | Coastal & Traditional |
| Collection | Coventry |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Coventry Table Lamp
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Lanita Accent Table
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Zina Accent Table
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.