Eden Prairie 4 Door Accent Cabinet
The Eden Prairie collection’s rustic charm comes from its use of reclaimed wood, showcasing natural flaws that make each piece unique. The aging signs only enhance the character and create a distinctive look that is both expected and appreciated. Whether you need a functional storage cabinet or a stylish media console, these pieces adds a warm and inviting feel to any room.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 60 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden Praire |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Eden Prairie 2 Door Accent Cabinet
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 32 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden Praire |
| Features | Storage |
Eden Prairie 6 Door Accent Cabinet
| Weight | 194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 86 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden Praire |
| Features | Storage |
Laguna Accent Table
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Kaley Etagere
Claudia Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Claudia |
| Features | Storage |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Lanita Accent Table
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.