Gambia Plant Stand
Description
Description
This modern plant stand combines a white marble look, atop a simple steel base finished in aged black.
Additional information
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary (Minimalist) |
| Collection | Gambia |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Claudia Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Claudia |
| Features | Storage |
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jackson Pedestals
Michael Alan Showroom
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Zina Accent Table
Michael Alan Showroom
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Lanita Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.