Gramercy 3 Door Accent Cabinet
The Gramercy Collection is a unique and stylish addition to any home. Constructed with great attention to detail and a commitment to quality, it features a wire-brushed finish and metal hardware accents. However, it’s the chevron-pattern inlay that steals the show. The collection is available in various finishes and sizes, making it a versatile choice for any decor.
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Grey Wash |
| Style | Transitional |
| Collection | Gramercy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Gramercy Power Desk
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Platinum |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gramercy |
| Features | Power |
Gramercy Power Desk
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Blanc |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gramercy |
| Features | Power |
Gramercy 3 Door Accent Cabinet
Gramercy Accent Table
Gramercy 3 Door Accent Cabinet
Gramercy 3 Door Accent Cabinet
Gramercy 3 Door Accent Cabinet
Gramercy Power Desk
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Noir |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gramercy |
| Features | Power |
Gramercy Power Desk
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Grey Wash |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gramercy |
| Features | Power |
Gramercy 4 Door Accent Cabinet
Gramercy Power Desk
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Chevron |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gramercy |
| Features | Power |
Gramercy Accent Table
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Lanita Accent Table
Nidra Accent Table
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Laguna Accent Table
Solaria Accent Table
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.