Tidewater 62″ Console Entertainment Wall
From the first moment you see it, the 62-inch Console Entertainment Wall from the Tidewater collection is destined to become a must-have. Perfect for displaying your media and electronics, the ensemble features glass shelves, ventilation, cord management, and a sound bar opening. Its fresh Vintage White finish conveys endless charm while feeling at-home in any space.
Product Details
| Multi-step long lasting finish | Yes |
|---|---|
| Levelers included to easily level and align your furniture | Yes |
| Energy-efficient LED lighting with 3-way touch dimmer button | Yes |
| Slots in Backpanel designed for ventilation and Cord Management | Yes |
| Winged backpanel covers the wall behind the TV | Yes |
| Adjustable wood-trimmed glass shelves for design flexibility | Yes |
| Soundbar opening designed to accommodate the latest technology | Yes |
| Dimensions | 16.75 × 102.5 × 84.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Vintage White |
| Style | Transitional |
| Collection | Tidewater |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Tidewater 62″ Tv Console
Tidewater 72″ Tv Console
Tidewater 72″ Console Entertainment Wall
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Solaria Accent Table
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Arlyn Etagere
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Lanita Accent Table
Nidra Accent Table
Laguna Accent Table
Laguna Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.