Hannela Vase
On Display In Store
Description
Description
Ribbed textural rings give this vase a wonderful artisanal quality. An antiqued tan finish catches the eye, drawing attention to this elegantly fresh centerpiece.
Additional information
Additional information
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 12 × 10 in |
| Color | Antique Tan, Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Antique tan finished poly resin. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 12″ |
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Etney Vase
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 10.75 × 6.5 in |
| Color | Grey, Slate |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Slate finished cut class. |
| Brand | Ashley Furniture |
Brutus Bust | Concrete Finish On Resin With Iron Base
Meltland Vase
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12.5 × 15 in |
| Color | Natural, Natural/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Series Features | Vase. Multi finished reclaimed wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
White Lily Stem | Flexible Wired Foam Floral
Michael Alan Showroom
Chimp Tray Statue | White Finish On Ceramic
Horse Statue | Antique Brass Finish On Resin With Crystal Base
Michael Alan Showroom
Etney Vase
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 13 × 8.5 in |
| Color | Grey, Slate |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Slate finished cut class. |
| Brand | Ashley Furniture |
Rafina Charger | Cream Finish On Ceramic With Black Metal Base
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
