Bonn Cocktail Ottoman
Where function meets form in the most modern way. The Bonn Cocktail Ottoman blends sleek contemporary design with versatile functionality. Plush, upholstered cushions offer cozy comfort, while a wood-grain tabletop glides effortlessly over the surface—perfect for serving, styling, or setting down your morning coffee. Hidden casters make rearranging easy, giving you beauty and flexibility in one standout piece.
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 48 × 15 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bonn |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Felix Small Leather Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 20.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Smoke Suede |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Jordan Small Ottoman
Barret Small Pouf Ottoman
St. Francis Small Ottoman
Felix Large Leather Ottoman
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 16 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Bandon Oversized Accent Ottoman
| Weight | 59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 24 × 37 in |
| Color | Brown, Toffee |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
St. Francis Large Leather Ottoman
| Weight | 47.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 40.5 × 16.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Black |
| Detail Color | Ebony Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | St. |
| Features | Leather |
Foster Leather Ottoman
| Dimensions | 23 × 29 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Blair Ottoman
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.