Rowe 8×10 Rug- Multi | Jacquard Woven Wool
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:120.0 W:96.0 D:2.0 |
|---|---|
| Weight | 132.99 lbs |
| Case Pack | 1 |
| Cubes | 5.3000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 132.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 96 × 120 in |
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rowe |
| Rug Size | 8×10 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rowe 9×13 Rug- Multi | Jacquard Woven Wool
Kendall 10 X 14 Rug
Merrill 8 X 10 Rug
Sherman 8 X 10 Rug
Dakota 8 X 10 Rug
Michael Alan Showroom
Kasney 5′ x 7′ Rug
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 0.63 × 63.5 in |
| Color | Brown, Cream/Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven high-low, abstract stripe design in cream and shades of brown. 18mm pile. Polyester shrink yarn/soft frieze polypropylene blend, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Randall 10 X 14 Rug
Michael Alan Showroom
Arloman 5′ x 7′ Washable Rug
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.75 × 0.13 × 59 in |
| Color | Black/Cream/Gray, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Series Features | Machine woven, printed tribal design in white, gray and black. 3mm pile. Polyester velvet, backed with TPR/canvas blend. Machine washable and foldable. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Highland 10 X 14 Rug
Pratt 10 X 14 Rug
Highland 8 X 10 Rug
Dakota 10 X 14 Rug
Prescott 8 X 10 Rug
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.