Sara Swivel Chair
Elevating both style and comfort, the Sara Swivel Chair is a beautifully refined chair that brings effortless elegance to any living space. Its gracefully curved silhouette and plush cushioning create an inviting seat that embraces you in comfort. Thoughtfully tailored detailing and balanced proportions give the Sara Swivel Chair a sophisticated presence that complements both modern and transitional interiors, making it an enduring expression of relaxed luxury and everyday ease.
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
Product Details
| Fabric: Nona Vanilla | Yes |
|---|---|
| Brownstone finish | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sara Swivel Chair – Special Order
| Dimensions | 35 × 32 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Sara |
| Features | Swivel |
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
Georgia Wooden Frame & Base, Armchair
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
Mariko Leather Chair
| Dimensions | 35 × 30.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Daisy Swivel Glider Chair
Barolo – Snow Swivel Club Chair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.