Sutton Swivel Chair
The Sutton Swivel Chair is a stylish seating option available in four colors and upholstered in micro velvet fabric. Its swivel feature adds functionality and versatility to any space, allowing you to adjust your position or interact with different room areas easily.
Features
| Swivel | Yes |
|---|
| Weight | 375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26.5 × 29 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Green |
| Detail Color | Mint |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sutton |
| Features | Swivel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sutton Swivel Chair
| Weight | 375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26.5 × 29 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Sutton Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sutton |
| Features | Swivel |
Sutton Swivel Chair
| Weight | 375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26.5 × 29 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sutton |
| Features | Swivel |
Sutton Swivel Chair
| Weight | 375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26.5 × 29 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sutton |
| Features | Swivel |
Blake MX Accent Chair
| Dimensions | 38 × 34 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Bre Swivel Glider
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ameretta Stationary Chair
| Dimensions | 20.5 × 27 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Black, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Chelsea Accent Chair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.