Tranquility – Miranda Kerr Home Exhale Swivel Chair -Special Order
Designed to blend relaxed comfort with refined style, the Exhale Swivel Chair invites you to unwind in effortless elegance. Its gently curved silhouette and plush cushioning offer an inviting seat that supports every moment.
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Removable Leg/ Fixed Leg: Swivel | Yes |
|---|---|
| Seat Cushion Options: N/A | Yes |
| Back Cushion Options: N/A | Yes |
| Throw Pillows: N/A | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, COM | Yes |
| Dimensions | 32 × 31 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Swivel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Tranquility – Miranda Kerr Home Serenity Sofa -Special Order
Tranquility – Miranda Kerr Home Fleur Hall Chest
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Milky Mushroom |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Storage |
Tranquility – Miranda Kerr Home Paris Nightstand
Tranquility – Miranda Kerr Home Restore Bed Cal King
| Dimensions | 95 × 89 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | California King |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Tranquility – Miranda Kerr Home Tranquility Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 66 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Tranquility – Miranda Kerr Home Immersion Dresser
Tranquility – Miranda Kerr Home Restore Upholstered Bed King
| Dimensions | 91 × 89 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Tranquility – Miranda Kerr Home Morel Arm Chair
| Dimensions | 23 × 24 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Tranquility – Miranda Kerr Home Enlightenment Side Table
Tranquility – Miranda Kerr Home Restore Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 91 × 73 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Tranquility – Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Bre Swivel Glider
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Artemis Chair
| Dimensions | 38 × 41 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Jonathan Louis |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
Blake MX Accent Chair
| Dimensions | 38 × 34 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Karma Accent Chair
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 34 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Slate |
| Style | Industrial |
| Collection | Karma |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.