Aurora Outdoor Cocktail Table
The base of the Aurora cocktail table takes a low-profile approach with sleek teak legs. A honed stone top seems to hover above the base with beautiful veining in Warm Shale finish. The textured wood in Sea Oat finish complements the stone.
Product Details
| Cubes | 7.19 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Sea Oat |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 167.5 |
| Total Shipping Weight | 167.5 |
| Website Material | Stone and Wood |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Depth | 30.00 in (76.2 cm) |
| Height | 15.00 in (38.1 cm) |
| Overall Product Height | 15.00 |
| Overall Product Width | 54.00 |
| Qty On Hand | 27 |
| Width | 54.00 in (137.16 cm) |
| Honed sintered Stone table top in Warm Shale finish, supported by teak base in Sea Oat finish | Yes |
| Dimensions | 30 × 54 × 15 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Sea Oat |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Santa Cruz Outdoor Arm Chair
| Dimensions | 28 × 26.25 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Silver Mist Exteriors |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Hyannis Outdoor Cocktail Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Wailea Outdoor Left Arm Chair
| Dimensions | 34.5 × 34.5 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Maldives Outdoor Swivel Chair
Maya Outdoor Accent Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Amelia Outdoor Arm Chair Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Santa Cruz Outdoor Arm Chair
| Dimensions | 28 × 26.25 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Silver Mist Exteriors |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Sarene Outdoor Sofa Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Madura Outdoor Dining Table
Hugo Outdoor Chaise Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Carmel Outdoor Side Chair Fabric Pad
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Naples End Table
Trevi End Table
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Provence Coffee Table
Coastal Living Outdoor Geneva End Table
Danson Outdoor End Table
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 22.25 × 22.25 in |
| Color | Beige, Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shape | Round |
| Series Features | Millennium cushioned swivel lounge chair. Resin wicker hand woven on a powder coated aluminum frame. Beige Nuvella premium fabric. Table has an aluminum top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bari C Table
| Dimensions | 18.25 × 12.75 × 21.25 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Monterey End Table
Bari End Table
| Dimensions | 16 × 22 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Beachcroft Outdoor Coffee Table
| Weight | 93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18.38 × 48.25 in |
| Color | Beige, Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | For indoor or outdoor use. Cushioned resin wicker dining and modular seating. 4 throw pillows included with LAF/RAF loveseat. 2 throw pillows included with curved corner chair. Dining, cocktail and end tables have porcelain tops. Rust free aluminum frames. Some assembly required. High performance Nuvella fabric. Collection includes many dining and seating options. P791-701/702/625 are porcelain tops. Deep seating includes P791-835 loveseat and P791-838 sofa (includes 2 throw pillows) and P791-821 swivel lounge chair. To order 4-piece seating with 2 swivel lounge chairs, sofa and porcelain top cocktail table, order P791-821(2), P791-838 and P791-701. Assembly required. P791-773 includes CSA approved 30, 000 BTU stainless steel burner, glass beads, burner cover and protective weather cover. P791-815 driftwood resin wicker woven on an aluminum frame. Nuvella high performance fabric. Adjustable positions. Stainless steel hardware. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Provence Bistro Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!




Reviews
There are no reviews yet.