Trellis Coffee Table
Description
Description
The Trellis Coffee table features a lattice design, with an aged stone finish that serves as the perfectly unique, antiqued piece layered into your indoor or outdoor setting.
Product Details
| Constructed of resilient GFRC (Glass Fiber Reinforced Concrete) in an aged stone finish | Yes |
|---|---|
| Dimensions | 40″ Round x H18″ |
| Weight | 26 lbs. |
Additional information
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Transitional |
| Collection | Trellis |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Trellis End Table
Miramar Outdoor Side Table
Michael Alan Showroom
Rochelle Outdoor Cocktail Table
Bari End Table
| Dimensions | 16 × 22 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Bari Coffee Table
| Dimensions | 32 × 60 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Transitional |
Maya Outdoor Accent Table
Tenerife Outdoor Cocktail Table
Rochelle Outdoor Side Table
Stillwater Outdoor Cocktail Table
Bristol Outdoor Cocktail Table
Voile Outdoor Accent Table
Trevi XL 70×32″ Rectangular Fire Pit
| Dimensions | 32 × 70 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!




Reviews
There are no reviews yet.