Malibu 96″ Dining Table
Deco meets contemporary with Sunset West’s Malibu Collection. Featuring a structural design with modern proportions, the Malibu Dining Table adds a sophisticated, sleek look with its curved edges and matte coal finish.
Product Details
| Fully welded, scratch-resistant powder-coated aluminum frame | Yes |
|---|---|
| Matte Coal finish | Yes |
| Sintered Stone top | Yes |
| Commercial Quality Construction | Yes |
| Seats 6 comfortably | Yes |
| Dimensions | L96″ x W42″ x H30″ |
| Weight | 293.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 42 × 30 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Transitional |
| Collection | Malibu |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
CUSTOM KIT for Malibu Club Chair
| Weight | 40.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 31.89 × 27 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Transitional |
| Collection | Malibu |
| Features | Fabric |
Malibu End Table
Malibu Double Ottoman | Stocked kit
| Dimensions | 34 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | Malibu |
| Features | Fabric |
Malibu Console Table
Malibu Swivel Chair in Cast Silver, No Welt
CUSTOM KIT for Malibu Swivel Club Chair
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 31.89 × 27 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Transitional |
| Collection | Malibu |
| Features | Swivel |
CUSTOM KIT for Malibu Sofa
| Weight | 88.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 90.55 × 27 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Transitional |
| Collection | Malibu |
| Features | Fabric |
Malibu Loveseat | Stocked kit
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Collection | Malibu |
| Features | Fabric |
Malibu Dining Chair in Cast Silver, No Welt
| Weight | 24.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25.39 × 30 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Malibu |
| Features | Fabric |
Monterey 60″ Dining Table
Laguna 90″-120″ Extension Dining Table
Provence 44″ Dining Table
Del Mar Outdoor Dining Table
Madrone Indoor-outdoor Dining Table, Warm White 2 Cartons
Seton Creek Outdoor Dining Table
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 28.88 × 80 in |
| Color | Brown, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Oval |
| Series Features | Resin wicker on an aluminum frame. Wood look paint finish. Nuvella premium high performance fabric. Tempered glass top tables. Stainless steel hardware. P798-613 stone look table top. Swivel barstools. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Madura Outdoor Dining Table
Laguna 48″ Square Table
Vegas Rectangular 36 x 64 Dining Table
Vegas Square 36″ Dining Table
Edenton Outdoor Dining Table (108″)
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.