Myra Leg Small Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid & Ash veneer | Yes |
|---|---|
| Two drawers have dovetail joinery, and wood-on-wood guides | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Equipped with removable casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Dimensions | 36.00″W X 24.00″D X 19.00″H |
| Weight | 65.04 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Natural/paperwhite |
| Style | Cottage |
| Collection | Myra |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
59503
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Natural/paperwhite, Riverside Furniture, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Myra Xx-Bak Uph Arm Chair 2in
Myra Uph Arm Dining Chair 2in
Myra Round Dining Table
Myra Xx-Bak Side Chair 2in
Dining Room
Myra Uph Side Dining Chair 2in
Double Ped Din Tbl-top
Round Dining Table-top
Occasional Tables
Myra Rectangle Dining Table
Myra Leg End Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Zurich Coffee Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Stowe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Balam Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.