Madison County Barn Door Coffee Table
Add rustic charm to your living space with our Madison County Occasional Collection. Expertly crafted using reclaimed pine and featuring gliding barn door accents, this collection adds a touch of unique style to your home. The impeccable construction and beautiful design make a statement that is both elegant and functional, creating a warm and inviting atmosphere in your living room. With the Madison County Collection, you can enjoy a beautiful and durable addition to your home.
| Weight | 87.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Madison County |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Madison County Chairside Table
Madison County Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Madison County 4pc Sofa Console
Madison County Bench
Madison County Harris Power Chairside Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Vintage White |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
Madison County 32″ Accent Cabinet
Madison County Power Nightstand
Madison County Farmhouse Extension Table
Madison County Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Madison County Power Desk
| Weight | 46.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 50 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
Madison County Harris Lift Lid Coffee Table
Madison County Extension Dining Table
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amner Coffee Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Brooklyn Cocktail Table
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Mezquite Wooden Cocktail Table
Darlington Cocktail Table
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Atlas Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.