Claudette T5644-57 Round Lift Top Cocktail Table w/Casters
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Other
| back half lift top | Yes |
|---|---|
| lift top rises 9.25″ above the top table surface when fully extended | Yes |
| height of fully extended lift top is 27.25″ from the floor | Yes |
| storage under the lift top | Yes |
| casters | Yes |
| levelers | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 81.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Transitional |
| Collection | Claudette T5644 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5644-57
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Alabaster, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Claudette T5644-03 Rectangular End Table
Claudette T5644-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Claudette T5644-35 Round Accent End Table
Claudette T5644-86 Console Sofa Table
Balam Cocktail Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Atlas Coffee Table
Mercer Cocktail Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Stowe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.