Santa Fe Coffee Table – 3175DC2-C
Description
Description
Product Details
| Weight | 66 Lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.5″x24.5″x18″ (W x D x H) |
Additional information
Additional information
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 48.5 × 18 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Santa Fe |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
3175DC2-C
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Sunny Designs
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Santa Fe Sofa Table – 3175DC2-S
Santa Fe End Table – 3175DC2-E
Santa Fe Eastern King Storage Bed – 2334DC-SEK
| Weight | 404 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 82 × 54 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Bed Size | Eastern King |
| Collection | Santa Fe |
| Features | Storage |
Santa Fe Sofa Mate Table – 2121DC2
Santa Fe Rocker w/ Cushion Seat & Back – 1935DC2
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 26 × 41 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Santa Fe |
| Features | Rocker |
Santa Fe Chair Side Table w/ Power strip – 2226DC2-P
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Santa Fe |
| Features | Power |
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Zurich Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Stowe Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.