Sereno Cocktail Table
The Sereno cocktail table has a partitioned wood base that offers open storage in a textured Grigio finish. The center panels rise up to support and intersect with the silver travertine stone top. The result is a fresh perspective on modern rustic design.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Cubes | 42.27 |
|---|---|
| Date Introduced | April 2023 |
| Division | Casegoods |
| Finish Shown | WDF – 329 Grigio |
| Instock | Yes |
| Motion Type | With Casters |
| Overall Product Height | 17.50 |
| Overall Product Width | 50.25 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Name Search | Sereno Cocktail Table |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Program | Sereno |
| Qty On Hand | 13 and DC 5 |
| Roomtype | Bedroom and Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 356.4 |
| Total Shipping Weight | 356.4 |
| Website Material | Stone and Wood |
| Oak solids and veneers in Grigio finish with silver travertine stone top | Yes |
| Base is divided by a partition, creating separate shelves | Yes |
| Hooded casters | Yes |
| Dimensions | 50.25 × 50.25 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grigio |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sereno Arm Chair
| Dimensions | 25.38 × 24.75 × 34.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Side Table
Sereno Arm Chair
| Dimensions | 27 × 24 × 37.75 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Lutra |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Buffet
Sereno Bench
| Dimensions | 22 × 22 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Buffet
| Dimensions | 20.06 × 67.94 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Lutra and Fuso |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Storage |
Sereno Arm Chair
| Dimensions | 25.38 × 24.75 × 34.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Bench
| Dimensions | 20 × 56 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Dining Table
Sereno Panel Bed King
| Dimensions | 92.25 × 84 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Lutra |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Bench
| Dimensions | 20 × 56 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Sereno Bench
| Dimensions | 22 × 22 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Sereno |
| Features | Fabric |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Brooklyn Cocktail Table
Santa Fe Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Dakota Round Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Zurich Coffee Table
Darlington Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.