Vivian Coffee Table – 3156DR-C
Description
Description
Product Details
| Weight | 95 Lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52″x28″x17″ (W x D x H) |
Additional information
Additional information
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 52 × 17 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Vivian |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
3156DR-C
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Sunny Designs
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Vivian Writing Desk w/ Power Plug – 2833RN-P
| Weight | 111 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 58 × 31 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Vivian |
| Features | Power |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Mercer Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Chicago Coffee Table
Atlas Coffee Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Amner Coffee Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.