Clea Console Table
Known for its popularity during the art deco period, shagreen has made its resurgence as a modern home decor staple. This console features faux shagreen embossed surfaces in a natural light gray wash, paired with a modern, stainless steel frame finished in brushed nickel.
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 54 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Art Deco |
| Collection | Clea |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Equinox Console Table
Deen Console Table
Compass Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Darsa Console Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Oslo Console Table
Richmond Console Table
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.