Freddy Console Table
Constructed from natural fir wood, this console table features a weathered oak finished top showcasing the natural wood grain, supported with industrial metal legs finished in a textured, aged black finish.
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 55 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Freddy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Deen Console Table
Acosta Console Table
Richmond Console Table
Darsa Console Table
Linea Console Table
7781 Blackburn Console
Linea Console Table
Latola Solid Wood Console
Oslo Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.