Hendrix Console Table
Expertly designed by Crestview Collection, the Hendrix Console Table is sleek, sophisticated and undeniably modern. This natural wood piece features a textured, ridge-style pattern that transforms a simple silhouette into a mesmerizing work of art. The or
Product Details
| Collection | Hendrix |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Wood |
| Style | Contemporary |
| Upc Number | 883581228045 |
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56.25 × 14.25 × 32.75 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Hendrix |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Hendrix Floor Lamp
Hendrix Table Lamp
7781 Blackburn Console
Darsa Console Table
Deen Console Table
Gavin Console
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Harmony Console Table
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Linea Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.