Melange Dylian Console Table
With the design flair of a luxurious fashion accessory, the Dylian Console Table has a gray crocodile exterior with gold metal accents and a dark wood top and base. Crafted of Pine Veneers and Robus Leather, it has an oval shape and measures 64 inches wide by 16 inches deep.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Carton Height | 38.50 |
|---|---|
| Carton Length | 20.00 |
| Carton Weight | 121.00 |
| Carton Width | 68.00 |
| Depth | 16.00 |
| Height | 34.00 |
| Material Description | Pine Veneers and Robus Leather |
| Style | Transitional |
| Width | 64.00 |
| Weight | 99 |
| Image Role Data | {“628_80533_534_535_95_room”:[“Room Image 1″],”628_80534_95_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”628_80534_95_straight_silo”:[“Silo Image 2″,”Silo – Straight”],”628_80534_95_top”:[“Top |
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 64 × 34 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Melange Fissured Entertainment Credenza
Melange Mazarine Credenza
Melange Kanchan Sofa Console
Melange Nolita Four Door Entertainment Console
Melange Emma Console Table
Melange Deserie Demilune Chest
Melange Saber Cocktail Table
Melange Snaked Console Table
Melange Koren Credenza
Melange Dylian Coffee Table
Living Room Melange Dancer Credenza
Melange Guilded Accent Table
Harmony Console Table
Richmond Console Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Equinox Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
Catalina Console Table
Deen Console Table
Oslo Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.