Nadine Console Table
The Nadine Console Table features a coastal contemporary inspired design that is constructed with solid wood and veneers in a bright white oak finish the table base features a heavy octagonal shaped X-base and a brushed nickel finished metal cross-bar. Finish: bright white, brushed nickel. Material: solid wood, wood veneers, metal..
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Bright White Oak/Brushed Nickel |
| Material | Solid Wood/Veneers/Metal |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Nadine |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 128.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Nadine |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Nadine Dining Table
Nadine End Table
Nadine Coffee Table
Nadine Dining Chair, 2 Per Box, Priced Each
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Nadine |
| Features | Fabric |
Raiden Console Table
Harmony Console Table
7781 Blackburn Console
Deen Console Table
Acosta Console Table
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Gavin Console
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Tess Console Table
Adrian Console Table
Darsa Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.