Harper T5321-02 Shelf End Table
Description
Description
Other
| 1 top drawer | Yes |
|---|---|
| 1 fixed bottom slat wood shelf | Yes |
| tinted drawer w/french dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
| sealed case piece | Yes |
| metal brackets on top edges for decoration | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 51.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 26 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Silo White and Forged Iron and Textured Glass |
| Style | Industrial |
| Collection | Harper Springs T5321 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5321-02
Category: End tables
Tags: End Tables, Magnussen Home, Silo White and Forged Iron and Textured Glass, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Harper T5321-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Harper T5321-10 Chairside End Table
Harper T5321-85 Flip Top Sofa Table
Dartmouth T4904-03 End Table
Allan Round End Table
Sahara End Table
Occasional Tables
Michael Alan Showroom
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Pinebrook T1755-03 Rectangular End Table
Amner Side Table
Escape Round End Table With Shelf
Michael Alan Showroom
Occasional Tables
Wiltshire T4701-03 Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.