Torin T5759-03 Rectangular End Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 20″W x 22″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 55.88cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | marble top |
| Construction & Features | metal legs |
| Construction & Features | metal stretcher |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 33.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Matte Black, White Marble |
| Style | Transitional |
| Collection | Torin T5759 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5759-03
Category: End tables
Tags: End Tables, Magnussen Home, White, White Marble, Matte Black
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Torin T5759-73 Rectangular Sofa Table
Torin T5759-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Stowe End Table
Sahara End Table
Michael Alan Showroom
Brennon End Table
Michael Alan Showroom
Brynn Accent Table
Michael Alan Showroom
Nyla End Table
| Dimensions | 1958 × 1934 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Amner Side Table
Michael Alan Showroom
Occasional Tables
Michael Alan Showroom
Santorini End Table
Michael Alan Showroom
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Pinebrook T1755-04 Rectangular End Table
Michael Alan Showroom
Lilo Drum Accent Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Bowden T4635-03 Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.