Torin T5759-73 Rectangular Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 48″W x 12″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 121.92cm W x 30.48cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | marble top |
| Construction & Features | metal legs |
| Construction & Features | metal stretcher |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 48 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Matte Black, White Marble |
| Style | Transitional |
| Collection | Torin T5759 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5759-73
Category: Sofa Tables
Tags: Magnussen Home, Sofa Tables, White, White Marble, Matte Black
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Torin T5759-43 Rectangular Cocktail Table
Torin T5759-03 Rectangular End Table
Onix Metal Base Sofa Table
Pueblo 2 Sliding Doors 2 Metal Mesh Doors Sofa Table
MichaelAlan
Wiltshire T4701-73B Metal Rectangular Sofa Table Base KD
Lanfer T5957-73 Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa Table
Sahara Sofa Table
Teak 3 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 28.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.5 × 16 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Teak |
| Features | Storage |
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Olivia 2 Drawer, Sofa Table
Dark Mita 2 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 110.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 16.5 × 30.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dark Mita |
| Features | Storage |
Mezquite Sofa Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.